Naslovna

Sport i rekreacija

Poznate osobe koje su obilježile
sportska zbivanja u organizaciji Udruge “KUPA”

Luigi Casati (Italija)

Od 03. do 09. kolovoza 2008. godine, u organizaciji Udruge"Kupa", talijanski speleoronilac Luigi Casati boravio je na izvorištu rijeke Kupe, te je postigao, u svjetskim razmjerima, fenomenalan rezultat. Zaronio je u izvorište rijeke Kupe na dubinu od 154 metara. Inače, Luigi Casati je svjetski rekorder u zaronima u hladne vode s rezultatom od 205 metara kojeg je postigao u podzemnom izvoru rijeke Une u sklopu Međunarodne speleoronilačke ekspedicije Zrmanjin zov 2007.

Lino Červar

Bio je počasni gost plivačkog mitinga
"Kupom uzvodno 2005."
Tadašnji izbornik hrvatske rukometne reprezentacije.
Osvajač zlatne medalje na svjetskom rukometnom prvenstvu u Portugalu 2003. godine.
Osvajač zlatne olimpijske medalje u Grčkoj, Atena 2004. godine.

Rukometna reprezentacija Japana

Dana 20.05.2007. godine Udruga "Kupa" imala je izuzetnu čast ugostiti u Brodu na Kupi specijalne i nesvakidašnje goste, rukometnu reprezentaciju Japana. Rukometaši su zajedno sa članovima Udruge "Kupa" prošetali Brodom na Kupi i upoznali znamenitosti ovog kraja, te se za njih organizirao rafting na Kupi. Na kraju je priređen domjenak u vrtu Hotela "Mance" i uručeni su im pokloni za sjećanje na boravak u Kupskoj dolini.

Miloš Mićo Milošević

Bio je gost sportske plivačke manifestacije "Kupom uzvodno 2004". Miloš Miloševic plivačku je karijeru započeo u splitskom Mornaru, a rijecko Primorje je došao 1993. i u njemu okončao karijeru. Godine 1993. osvojio je zlato na Mediteranskim igrama, broncu na EP -u i zlato na svjetskom prvenstvu, sve u disciplini 100 metara delfin. Na 50 metara delfin 1998. je bio europski prvak, sa svjetskim rekordom 23.30 sekundi, kao i 1999. u Lisabonu, a 2002. je u Riesi postao europski doprvak.

Martin Strel (Slovenija)

Svjetski poznati plivacki ultra maratonac na velikim rijekama te višestruki svjetski rekorder u daljinskom plivanju. Najbolje rezultate je postigao na slijedećim svjetskim rijekama: Dunav, Mississippi, Parana, Yangtze, Vltava. Nadnevka 08. travnja 2007. godine, Martin Strel je oborio svijetski rekord u daljinskom plivanju. U 66 dana preplivao je 5268 km, tj. rijeku Amazonu po dužini.

Mario Kasun

Gostovao je prvom izdanju
"Krosa Novog Lista dolinom Kupe 2005."
Mario Kasun bio je član prve petorke hrvatske košarkaške reprezentacije.
Nastupao je u američkoj profesionalnoj NBA ligi, u ekipi "Orlando Magic".